sirien
13.3.2017 14:51
Podzimní sraz (Dálava), 27.9-1.10.2017
Pro pořádek: podzimní game-geek sraz Kostky na Dálavě se bude konat v termínu:

27. září (středa) - 1. října (neděle) 2017

Čtvrtek je státní svátek.

Informace o Dálavě.

  • st Demonica
  • st Sirien
  • st Cemi
  • pá Ebon
  • so Nina
  • čt Tarfill
  • st Merlin
  • st Babaj
  • wlkeR
  • st Nachtrose
  • st Petr
  • pá Jerson
  • st/pá Pjotr
  • st Dukolm
Autorská citace #1
13.3.2017 15:12 - Jerson
Skvělé :-)
Autorská citace #2
13.3.2017 16:52 - Nachtrose
By se muselo neco opravdu HODNE podelat, abych na podzimni nejel :-)
Autorská citace #3
14.3.2017 23:50 - Lokken
Znamenám si!
Autorská citace #4
25.8.2017 09:23 - Demonica
Termín se ná blíží, tak se můžete hlásit, kdo přijedete.

Já bych chtěla dojet už ve středu večer.
Autorská citace #5
25.8.2017 10:15 - Merlin
Dám vědět, až se zeptám na svůj názor
Autorská citace #6
25.8.2017 11:51 - Babaj
takze cekam na jeho nazor .-)
Autorská citace #7
25.8.2017 12:43 - sirien
Já taky plánuju přijet už ve středu. A Cemi taky podle všeho :)


EDIT: plus vim že Ebon s Ninou odložej díte v Krumlově a Ebon dorazí v pátek a Nina v sobotu.
Autorská citace #8
25.8.2017 13:19 - Merlin
hmmm...se Sirienem máme vždycky první večer dechberoucí debaty...tak možná první večer vynechám :D
Autorská citace #9
25.8.2017 13:54 - Dukolm
Merlin píše:
hmmm...se Sirienem máme vždycky první večer dechberoucí debaty...tak možná první večer vynechám :D

Výš že se jedná jen o odsunutí debaty o jeden den :-D

Já mám volno už ve středu + včera jsem odvrátil útok na to mi dovolenou zrušit. Takže taky počítám s dlouhou dálavou.
Autorská citace #10
25.8.2017 14:10 - wlkeR
Stěhuju se do Budějic, takže záleží jen na tom, jak to bude v práci.

A taky by mě zajímalo, jestli někdo jede s nějakým konkrétním herním záměrem. Imo by mohlo být zajímavé zkusit některou z D&D Epics.
Autorská citace #11
25.8.2017 14:54 - Nachtrose
Záleží od řidiče ( Balvana ), ale zatím je v plánu přijet ve středu večer.
Autorská citace #12
25.8.2017 19:26 - Tarfill
Určitě se budu snažit taky přijet...
Snad uz ve čtvrtek.
Autorská citace #13
27.8.2017 17:50 - Merlin
tak můj názor mi sdělil, že bych mohl přijet...takže pokud se nic nepokazí, tak bych přijel..ještě upřesním kdy...

vezmu tradičně nějaké deskovky, na ven kubb (minule měl celkem úspěch) a docela rád se zúčastním nějaké hry. Trochu koketuji s tím, že bych taky udělal nějakou hru...nu, ještě uvidíme jestli se mi bude chtít
Autorská citace #14
27.8.2017 20:29 - Tarfill
Jestli někdo budete chtít hrát DnD5, rozhodně se k někomu do družinky rád přidám... nebo v případě zájmu něco i sesmolím...
Autorská citace #15
27.8.2017 21:24 - Nachtrose
Hmm... 5e bych si asi taky zahrál O:-)
Autorská citace #16
27.8.2017 21:28 - wlkeR
Kdyby měl někdo Yawning Portal, myslim že něco z toho by mohl bejt solidní oneshot. Já mam jen Curse of Strahd - dal bych expedici do Ravenloftu, ale nechcu to spoilnout sobě a zbytku družiny z FG.

A pořád myslim, že Epic by mohla bejt, no... epic :D
Autorská citace #17
27.8.2017 22:39 - Merlin
Nooo..zvažuji udělat případný oneshot v dnd 5e: horor, detektivní, klasický hek en sleš,nebo středověkou evropu....ale ještě nevím jestli do toho půjdu


btw. nevím jestli bude zájem, ale možná bych při průchodu Dálavou třeba zase Sirienovi nebo Ebonovi, či komukoliv vyšel vstříc jako alternativní NPC
Autorská citace #18
27.8.2017 22:49 - Merlin
Teď mě ve sprše napadla myšlenka Hunger games....:) aneb nikdy nevíte co na vás Merlin připraví :D
Autorská citace #19
27.8.2017 22:56 - sirien
Tak já klidně nějakou hru připravim. Asi si řekněte co. Z nějaké mojí standardní nabídky.

Idálně si rovnou řekněte i o nějaké téma v té hře, ať nemusim vymejšlet, o čem to bude :)
Autorská citace #20
27.8.2017 23:04 - Merlin
Sirien: než se pohádáme, nebo potom :)
Autorská citace #21
27.8.2017 23:12 - Aegnor
Merlin: během hádky? :-)
Autorská citace #22
28.8.2017 06:58 - Babaj
tak ja musim jeste v praci overit jestli dostanu.. teda jestli uz mam narok na dovolenou a svezl bych se s Merlinem.... a jako spravny DnD uzivatel... hlasim se na vsechno jako dravy hrdina .-)) Pro demoniku oprasuju sveho kouzelnika a jako spravny stravnik se rad pridam do vseho co se vrtne... teda samozrejmne se nedokazu rozpulit.. :-)
Autorská citace #23
28.8.2017 08:00 - Babaj
tak bylo mi receno ze narok na dovolenou mam a muzu s tim pocitat. takze jsem jedno dite do auta k Merlinovi :-))
Autorská citace #24
28.8.2017 08:56 - Demonica
Jak už Babaj naznačil, chystám DnD 5e na levelu 16, pokračování loňského dobrodružství. Pokud se všichni sejdeme, mohli bychom začít hrát ve čtvrtek odpoledne.
Autorská citace #25
28.8.2017 23:41 - Gurney
Já tentokrát Dálavu nestíhám, na konci září už se budu nacházet na Balkáně.
Autorská citace #26
29.8.2017 01:13 - sirien
Ale notak - spousta jiných lidí z Brna přijede a nemají s tím problém...
Autorská citace #27
29.8.2017 07:39 - Merlin
Sirien: nebuď hubatý..taky občas navštěvuješ tu vesnici u Vídně
Autorská citace #28
29.8.2017 19:07 - Nachtrose
Co se hraní týče, tak Merlinovo 5e bych se zůčastnil celkem rád, na lvl nesejde.

U Siriena váhám, zda do něj rýt obligátním HtV, nebo zda konečně zkusit třeba FATE. Ale o tom vím akorát jaké používá kostky...
Autorská citace #29
29.8.2017 21:54 - Tarfill
Ehm...
nijak jsem nezaregistroval, jestli probíhá nábor k Merlinovi do družinky, ale pokud by tato otázka čirou náhodou nastala, rozhodně se rád přihlásím dříve, než-li později... ;-)
Autorská citace #30
30.8.2017 16:54 - Ebon Hand
Plánuji se přesunout na Dálavu někdy kolem pátečního poledne.

Merline, onehdá po hře u mě si mi přislíbil, že si jednou role prohodíme. Myslím, že je čas, abych si u tebe zahrál. :-) Přál bych si verzi hry 18+, nemám moc rád pohádková klišé a hepy endy. Ideálně na pátek.

Babaji, pokud potřebuješ rozpůlit, není problém, vezmu si své nože. Jen si rozmysli, jestli horizontálně, nebo vertikálně. :-)
Autorská citace #31
31.8.2017 08:53 - Merlin
:) ještě nejsem plně rozhodnut jestli a co bych dělal. Hraju si s několika myšlenkami. Jedna z nich je HG.- Družina hrdinů na ostrově musí splnit sérii úkolů pro pobavení Tvůrce. Každá postava by měla svůj zvláštní úkol. Navíc by každou reálnou hodinu každý hráč/postava dostal hodinový úkol, za jehož splnění by pak dostal na konci vítězné body a odměnu :). Takže by měl hodinu na splnění hodinového úkolu. Pokud by ostatním prozradil o jaký úkol se jedná nebo o jaký se pokouší, byl by příští hodinu penalizován nevýhodou ke všem hodům :). Hodinové úkoly by byly např. Dostaň jinou postavu na 0 životů, ale nesmíš ji ty osobně zranit (a je pak na hráči jestli ji nepomůže v boji, nebo přemluví jiného hráče), Získej od postavy XY nějakou informaci/předmět, Zasaď poslední ránu, Měj u sebe nejvíc hotovosti ze všech.....

Pochopitelně, že v průběhu hry bude družina plnit úkoly, které se budou stupňovat, takže není dobré se vyvraždit, protože cílem je splnit všechny úkoly, aby vítězové přežili a mohli opustit ostrov. V průběhu hry může Tvůrce dodávat postavám předměty :) a vybavení pro pobavení.



Další variantou o které uvažuji je "Ples upírů", aneb postavy s vlastní minulostí a úkoly se dostanou na ples na hradě, který se koná vždy jen jednou za 100 let. Proč? A co se tam děje.
Autorská citace #32
1.9.2017 01:03 - Jerson
Přijedu asi v pátek a možná vydržím až do sobotní noci. Existuje teoretická možnost, že bych se zjevil s malým tornádem po boku, ale spíše asi ne.
Autorská citace #33
1.9.2017 08:03 - Naoki
Autorská citace #34
1.9.2017 08:38 - Merlin
Naoki: toho by taky Ebon zmlátil, jen proto, že fandí jinému klubu :)
Autorská citace #35
1.9.2017 08:40 - Naoki
Kotenxt: Ebonova postava fandila Arsenalu ;-)
Autorská citace #36
1.9.2017 08:51 - Merlin
Ok, tak by ho zmlátil kvůli něčemu jinému :)
Autorská citace #37
1.9.2017 10:01 - Babaj
treba, ze fandil malo :-))
Autorská citace #38
1.9.2017 13:15 - Ebon Hand
:D :D Už se na vás těším!

Ještě jsem chtěl poděkovat všem, kteří se zúčastnili sbírky na gril! Díky! Je to přijemná změna, že nemusím maso sundavat zbíječkou. :-) Za zbytek připravím nějaké masové pošušňání. :-)

Hunters nebudou? :D
Autorská citace #39
1.9.2017 13:40 - Merlin
Ebon Hand píše:
Hunters nebudou? :D


po vašem minulém debaklu to převzali bobíci a občanské hlídky
Autorská citace #40
1.9.2017 13:48 - sirien
No... pořád si můžeme jít zahrát ty agenty MI-13, který tam po vás a po osmnáctce přijdou ten nehoráznej bordel uklidit :D
Autorská citace #41
1.9.2017 13:58 - Ebon Hand
Vždyť z nás nikdo neumřel. :-) Takže ty přerostlý kokršpaněly sfoukneme jak svíčku. :-)
Autorská citace #42
1.9.2017 14:28 - sirien
Většina z vás skončila v nemocnici s těžkejma zraněníma a následné události by probíhaly docela rychle (rozhodně rychlejc, než by se někteří z vás stihli probrat na pooperačním, natož aby mohli znovu chodit).

Tiše Ti připomenu, že z vás totální fašírku nadělal jeden přerostlej kokršpaněl se dvěma lejm kamarádama. A nebejt nehoráznýho štěstí, tak po vás zbyly jen náhrobní kameny, takže ty silácký řeči ve vztahu k celý smečce tentokrát nepůsoběj úplně přesvědčivě... jo, bejt tam ta parta co tenkrát ve Skotsku uklidila ten magickej bordel a sundala toho starýho boha, tý bych byl podobný prohlášení ochotnej věřit, ale...
Autorská citace #43
1.9.2017 14:44 - Naoki
Dát si pokračování za MI-13? Ty, mě to pravděpodobně tentokrát nevýjde tak mi nedělej takový lákadla -.-
Autorská citace #44
1.9.2017 15:43 - Ebon Hand
Tak zase pokud si Order neumí pohlídat vlastní lidi v nemocnici, tak by si neměl říkat Order. A vymlouvat se na cizí štěstí je slabošský. MY ty náhrobní kameny nepotřebujeme, MY ne. :-)
Autorská citace #45
1.9.2017 18:29 - sirien
Ono nejde moc o to si někoho někde pohlídat jako spíš o to že když ležíš ve městě v nemocnici, tak se blbě plněj mise na venkově :)

EDIT: A Královna se neptá, kdo měl a kdo neměl štěstí, Královnu jen zajímá, jestli věc je nebo není vyřízená :p
Autorská citace #46
1.9.2017 19:20 - Merlin
Jak říkám...nechte to na bobících...konstábl Creptree s členy občanské hlídky to už nějak udělá
Autorská citace #47
1.9.2017 21:45 - sirien
(Jakejch Bobících pořád? Sis tam pučoval agenta MI-18...)

(Kterej skončil ráno v tý nemocnici nejspíš taky, protože se nechtěl moc bavit s církevní konkurencí a tak nedostal možnost zjistit, že jistá holka neni jen tak nějaká holka...)
Autorská citace #48
1.9.2017 21:49 - Merlin
:) no jo..ale líp než Order minule by to zvládli právě i bobíci :D
Autorská citace #49
1.9.2017 22:19 - Nachtrose
Sirien: pokud se nepletu, tak parta ve Skotsku mela vetsi ztraty, nez Order tedka na venkove O:-)
Autorská citace #50
1.9.2017 22:53 - sirien
Nacht: parta ze Skotska ztratila jednoho týpka, kterej byl už tak mentálně dost na hraně hunterského jihadu. V podstatě tam provedla exchange, kdy se jeden její člen najisto obětoval, aby výměnou najisto zrušil protivníka a umožnil všem svejm kamarádům pohodlnej ústup, místo toho, aby tam všichni šli do konfliktu a riskovali nějaká vážnější zranění s nejistotou definitivní porážky protistrany. Neni to něco, co bys chtěl dělat pokaždý, ale ono taky ne pokaždý stojíš proti zapomenutému bohovi za krajně nepříznivé konjunkce magických sil, takže asi legit.

Parta z Orderu, na druhou stranu, skončila do posledního člena v nemocnici, z toho co pamatuju jen jeden z nich v život neohrožujícím stavu a celej zbytek rovnou na operační sál. A výsledkem celé téhle srandy byli tři mrtví nepřátelé a z toho jen jeden skutečně klíčovej protivník a to celé byla v podstatě jen druhotná přestřelka, jejíž výsledek se nijak závažně nepromítl do celkové situace a povšechného dění. Tj. celej tým na hraně masakru skoro pro nic. A čistě vlastní vinou. Což rozhodně legit neni.


Merlin: no... kdyby tam Order vůbec nebyl nebo kdyby se tam tyhle dostali dřív než Order, tak asi i jo :)
Autorská citace #51
1.9.2017 22:59 - Merlin
Ale zase se všichni bavili :)
Autorská citace #52
4.9.2017 16:34 - Ebon Hand
Sirien: Ty seš nějakej puntičkář. :D Taky musíme něco nechat ostatním, aby se nenudili. :-) Jako správný fanoušek Arsenalu mám radost i z malých vítězství, neb ty velké jsou v nedohlednu. :-) Naše parta získala první ostruhy bez vlastního pohřbu, to je dobrý. :-)

Skotsko bylo úplně jiný. :-)

A zvaž to hraní za stejnou partu, trochu mi u tebe (tvého hraní co spolu absolvujeme) chybí ten vývoj postavy. Hrajeme pořád jen jednorázovky. :-)

Merlin: jj, to je to nejdůležitější, otče. :-)
Autorská citace #53
10.9.2017 21:09 - Merlin
Podle všeho bychom s Babajem měli přijet už ve středu v noci (až vyložíme Žižlu s Illiou v Brně).

Je nějaká žádost o deskovky? Kromě obvyklých přivezu i Mars.

Myslím, že Kubb měl minule úspěch a tak ho opět vezmu....a rád bych uspořádal turnaj, pokud by byl zájem.Za speciální cenu.
Jinak co se týče RPG, protože nebyl až takový zájem, tak mám jednu alternativu. Dnd 5e speciální quest 18+, aneb tahle hra není pro klaďáky.
Autorská citace #54
10.9.2017 21:24 - sirien
18+ je level postavy?
Autorská citace #55
10.9.2017 21:36 - Merlin
Sirien: ne :), ale styl hraní
Autorská citace #56
10.9.2017 21:46 - Nachtrose
Merlin: teraformaci? Minule se na ni moc nedostalo :-) A to DnD bych si nejspíš dal.

/edit: btw. máš i nové mapy k tomu Marsu?
Autorská citace #57
10.9.2017 21:49 - sirien
Merlin: budeš prezentovat fotky drowích striptérek?
Autorská citace #58
10.9.2017 22:02 - Merlin
Chodbou osvícenou jen pár pochodněmi pomalu kráčí kněz nejvyššího boha. Jeho těžký krok řídí povinnost, jenž má vůči svému pánu. Sdělit mu výsledek věštby. Když vejde do osvětlené místnosti, ozářené lampami se zlatými zrcadly, uzří svého pána.
"Můj pane. Jsem zde, abych ti sdělil proroctí," pronese.
Vládce Kastorie, metla Aneriku, potupitel Luseru a Gernu, zhouba Moltárie a pokořitel Devítiměstí shlédne na proroka ze svého trůnu a pokyne mu pěstí v okované rukavic.
Kněz zvedne hlavu, ale jen malinko, aby svrchovaného vládce nedráždil. "Můj lorde. Bohové promluvili. Čeká tě velké vítězství a rozdrtíš svého posledního soka krále Limbarda. K vítězství tě však dovede jen pět hvězd. Musíš..."
"Musím????!!!!" zahřímá vládce. "Musím???"
Kněz se skloní k zemi a třese se strachem. "Omlouvám se, mylorde. Nemusíš....pochopitelně....avšak..chceš-li mít u bohů přízeň i nadále, bylo by vhodné je vyslechnout."
"Co tedy praví?" zahřímá Temný vládce po dlouhém tichu.
"Ehmmm..mu...ehmm..ehm..pět hvězd musí ozářit cíl...pět hvězd musí naleznout Prvního a zabít ho!"
"Pět hvězd? Mluvíš o pěti označených, mrzký tvore?"
"Ano, můj lorde...pět...pět národů...pět ras, pět označených..., tak praví bohové"
"nebo tvůj falešný jazyk.Stráže."
"Můj lorde...prosím..já...erghhh," další slova kněze ukončila pěst zamračeného skuruta z osobní stráže.
Vládce pokynul hlavou a dřevěné dveře po chvíli utnuly bolestivé výkřiky padesátéhosedmého nejvyššího kněze.
"Možžžžnááá mááá pravvvduuu, ssssire" zasyčí temná kápě, stojící za trůnem. "Víme, žžžže v kmenech jsssssou".
"Zmlkni Grishaku, vím," podrážděně mávne rukou Temný, pak se otočí na svého poradce: " Povolej náčelníky všech národů, ať s sebou přivedou své prvorozené syny...a ať přivedou Označené. Než svolám Vojsko...zkusím, jestli neměl ten starý vydřiduch pravdu. Pošlu Označené do Království lidí, aby zabili Prvního...."
Autorská citace #59
10.9.2017 22:02 - Merlin
Nacht: ano, ano, ano
Autorská citace #60
10.9.2017 22:07 - Nachtrose
Mozna by to chtelo nekam vypsat seznam(y) kdo co chce privezt z deskovek. At se pak nesejde moc stejnych her a taky to zefektivni nalozeni vsem zucastnenym.
Autorská citace #61
10.9.2017 22:16 - Merlin
Nebudu toho brát tentokrát moc....většina (skoro nic se nevyužilo). Takže budu brát: mars (nové mapy), smallworld, pirátské kostky, Tokio, a pár dalších věcí (případné párty hry..které obvykle nechce nikdo hrát...Sochy v akci, Dixit atd.)
Autorská citace #62
10.9.2017 22:20 - Nachtrose
Jo jo... Dixit se rozhodně nikdy nehraje... :-D
Jinak kdyby byl zájem, mám Tokio 2e ( cz ) ale kromě trochu "učesaných" karet tam v podstatě velkých rozdílů není.
Autorská citace #63
10.9.2017 22:25 - Tarfill
Merlin píše:
mám jednu alternativu. Dnd 5e

Pokud se to nebude třískat s Demoniky hrou, tak do toho rád jdu.
Klady v sobě pro jednou potlačím a nechám vyplout na povrch síru a zmar.
Sejmout Prvního, druhýho a klidně i třetího... ;-)
Autorská citace #64
10.9.2017 22:48 - LokiB
Kdyby se mi třeba podařilo urvat čas ... pohrávám si s myšlenkou, že bych tu dálekou cestu na jih taky podnikl.
Autorská citace #65
10.9.2017 23:33 - sirien
Simtě, dlouhou... bez nákupu v Budějicích cesta maximálně na jedno kafe u benzinky. Pořád dolů, v Kaplici u Penny doleva, přes náměstí, na mostek a do kopce, na rovném prázdném úseku za zastávkou doprava, za mostem doleva ze silnice přes brod, na rozcestí doleva a u cedule znovu doleva. Nemůžeš minout.


EDIT: Ujišťovací checkpointy:
A:
- huh? chuchle, rovně... rovně... rovně... ok, snad jedu na budějice, jo, jedu do kopce lesem co tvrdí že je praha, dobrý
- wut? kruháč, kruháč, kruháč... proč? K čemu? velká křižovatka!? Rovně, rovně... do-prava?
- pokračuj na C

B:
- alter: táhlá dolů doprava... rovinka... tady se sjíždí z D1, že jo? jo, jedu do kopce kolem hlukový zdi, dobrý
- ? jo tady se vlastně už objíždí Tábor, ok... dobrý
- Cože? kruháč, kruháč, kruháč... proč? Budějice? asi... křižovatka? proč? wow, velká křižovatka!? ási... doleva*? křižovatka? ási.. rovně... nádraží, obchoďák... most... tady asi doprava na sjezd?
- pokračuj na C
- * pokud ses dal omylem doprava: špatně. Ale pokračuj rovně. Přes most. Hned za mostem sjezd dolů a hned doleva. Navaž u varianty A u druhého bodu
- * pokud ses dal omylem rovně: chjo, co blbneš. Otoč to a vrať se na tu blbou křižovatku, táhnout se centrem je vopruz.

C:
- Tohle je nějaká divná silnice... kruháč, proč? benzinka... dobrý
- ve dne*: hej, tohle vypadá jak zábavná brána na projetí - ale tak ok, to na ten vlakovej přejezd objedu doprava po silnici. Dobrý. (pak doprava)
- *v noci: hej... KUR! Dopí- kterej KOKOT tady nechá něco co vypadá jak podjezd v ostrý zatáčce z kopce!
- už tam budem? Jo, ale ne hned, dobrý.
- aha, už? Teoreticky, radši pokračuj k tomu Penny
- jo TADY? Damn, ok... hele přes náměstí máš namysli jako do týhle - ano, přesně do tý. Pak rovně. Bacha napravo. Pak doleva, ale až přes mostek.
- serpentýny serpentýny serpentýny... konfederační vlajka? WTF? ...serpentýny. Dobrý.
- most? Yup, skoro tam.
- jakože na týhle divně dlouhý rovince? Yup. Za zastávkou.
- Za mostem... jo, hned za mostem. Ne, neboj, projedeš.
- Tohle vypadá jako to rozdvojení - pokud tam v létě neprošlo tornádo, tak to je to rozdělení. Doleva.
- TOHLE byla nejspíš ta cedule. Ano byla. Zpátečku a pak doleva.
Autorská citace #66
11.9.2017 00:38 - LokiB
Hehe :) dobrej itinerář!

Jsem tudy (teda jen do checkpointu Kaplitze) jel letos už několikrát, do Rakous, a dál.
Co ti tam chybí, je většinou vopruz a zákys u Benešova. Ale teda, pamatuju ještě, když jsme jezdívali do Tábora a dál pěkně po staré silnici, skrz Votice, skrz Sudoměřice a skrz Tábor. Dneska je (až na ten Benešovský úsek) pohodička ....
Autorská citace #67
11.9.2017 07:47 - Merlin
Tarfill: pokud by se to bilo s Demonikou, tak by byl nejspíš problém, protože předpokládám svou účast u ní :)
Autorská citace #68
11.9.2017 13:19 - Ebon Hand
Merline, to už zní přitažlivě. :-) Stejně nakonec bezcharakterní budou charakterní držáci a charismatiční charakterové budou bezpáteřní looseři. .-)
Autorská citace #69
11.9.2017 13:27 - LokiB
Ebon Hand: i vy jedni ... slovo "looser" neexistuje ;)

je případně dostupná představa, co by se kdy hrálo?
a bylo by případně místo v některé skupince?
Autorská citace #70
11.9.2017 14:00 - Merlin
Tak vím, že chce hrát Demonika volné pokračování loňské taškařice (podotýkám, že jsem nalezl deník Profesora Karotky), tuším, že mluvila o pátku.

Já bych teoreticky mohl udělat Evilquest, termín ještě nevím, ale pokud chce hrát Ebon, tak asi po jeho příjezdu...takže nejspíš sobota.
A jinak počítám, že se někam taky ještě přifařím (aspoň jako NPC)
Autorská citace #71
11.9.2017 14:03 - Ebon Hand
Já přijedu v pátek dopoledne, přesouvám se jen z Krumlova, takže mohu hrát už v pátek po obědě.
Autorská citace #72
11.9.2017 14:14 - Tarfill
Merline, dřív to býval profesor Ředkvička...
Že by jej prof. Brtník donutil přesedlat na mrkve? ;-)
Autorská citace #73
11.9.2017 14:19 - Merlin
Tarfill píše:
Merline, dřív to býval profesor Ředkvička...

ha..plevel jako plevel...musím se podívat :D
Autorská citace #74
11.9.2017 14:19 - Merlin
Ebon: taky by mi vyhovoval spíš pátek odpo :)tedy pokud se to nebude krýt :)
Autorská citace #75
11.9.2017 14:35 - sirien
Tak já bych si nějakého toho záporáka taky klidně zahrál. I když nebudu mít Investiture of flames :(
Autorská citace #76
11.9.2017 14:36 - Merlin
Sirien :) ouki :)
Autorská citace #77
11.9.2017 14:50 - Babaj
kdy-by bylo jeste misto, klidne si Oprasim Svou Ymmume .-)))))) ale kdyby byl pretlak.. acoliv nerad, necham jine at zaziji tvou Tvůrčí zář :-))
Autorská citace #78
11.9.2017 14:59 - Merlin
Místo se najde: takže zatím z 5 hvězd, jestli dobře chápu...pět: Nacht, tarfill, Ebon, Sirien, Babaj
Autorská citace #79
11.9.2017 15:15 - Pjotr
Ja bych se rad zucastnil te highlevel hry. Klidne jen jako divak - vzhledem k tomu ze pravidla 5e jsem jeste nevidel a do Dalavy ani neuvidim, tak by se mi tezko kombilo.
Autorská citace #80
11.9.2017 15:16 - Merlin
Pjotr: minule jsem jakožto čaroděj nepoužil byť jediné kouzlo...pominu-li, že ze mne tryskala kouzla zcela samovolně...:)
Autorská citace #81
11.9.2017 15:37 - Pjotr
Jo, a dorazim mozna ve stredu, ale spis v patek, musim ted celkem setrit s dovolenou
Autorská citace #82
11.9.2017 15:46 - sirien
Merlin: a na ten květináč ses na tý ulici proměnil jak? Hodláš tvrdit, že někomu z nás s Tebou došly nervy už tak brzo?
Autorská citace #83
11.9.2017 15:53 - Merlin
Promiň, ale jak můžeš srovnávat neškodnou zábavu pro děti s vypálením královských zahrad....
Autorská citace #84
11.9.2017 16:11 - Demonica
Počítám tedy s pokračováním epického hraní DnD, opět na Dálavě, tentokrát v pátek 29.9.2017 odpoledne. Znovu otevřena diskuze zde

EDIT: Pjotr: Hráčská místa jsou už bohužel obsazena, ale jako divák jsi samozřejmě vítán :)
Autorská citace #85
11.9.2017 16:15 - Merlin
Ebon: v tom případě musím změnit Evilquest na sobotu...
Autorská citace #86
11.9.2017 17:40 - Nachtrose
Merline, uděláš nějaké organizační vlákno?
Autorská citace #87
11.9.2017 18:06 - Merlin
Udělám :) snad ještě dnes
Autorská citace #88
11.9.2017 18:07 - Merlin
Sirien: jaks přišel na to, že přijedeme v pátek? :)
Autorská citace #89
11.9.2017 21:04 - Demonica
Merlin: To jsem se přehlídla já, opraveno. :)
Autorská citace #90
11.9.2017 21:06 - Merlin
Demonika: tobě odpouštím :)
Autorská citace #91
11.9.2017 21:59 - Nachtrose
Demonica: me a Petra planuj zatim normalne na stredu.
Autorská citace #92
12.9.2017 13:29 - Ebon Hand
Demonico, nechcete si dát epické čaroděje už ve čtvrtek? Bude tam komplet a já bych rád v pátek Merlina a v sobotu vám řádně zagriloval. :-)
Autorská citace #93
12.9.2017 13:35 - Demonica
Ebon Hand: Jasný, není problém. :)

Hraní DnD na lvl 16 se přesouvá na čtvrtek.
Autorská citace #94
12.9.2017 13:50 - Merlin
Ebon Hand píše:
já bych rád v pátek Merlina a v sobotu vám řádně zagriloval

tyhle věty společně s tvým obrázkem na mne působí dost děsivě
Autorská citace #95
12.9.2017 14:00 - Ebon Hand
To víš, některé chutě přicházejí až s věkem, ale tebe mám fakt rád :-)

Demonico, moc děkuji za vstřícnost. :-)
Autorská citace #96
12.9.2017 14:28 - Demonica
Rádo se stalo. Jsem zvědavá, jak se ta vaše hra vyvrbí a na grilování se moc těším. :)
Autorská citace #97
19.9.2017 10:47 - Nachtrose
Kdyby měl někdo speciální přání ohledem deskovek, tady je můj seznam:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/191go3jGMfUcjj3CWVN8j6wBw5iOk7RZ5B-IVbR9Pw2E/edit?usp=drivesdk
Autorská citace #98
24.9.2017 18:30 - sirien
Takže... cože to budeme hrát ve středu a ve čtvrtek?

Mage? :) Už dlouho sem nehrál Mage...
Autorská citace #99
24.9.2017 19:21 - Nachtrose
Mage jsem jeste nehral. Asi bych to zkusil.
24.9.2017 21:43 - Merlin
Ve středu asi nic :) když se přijede až v noci...ve čtvrtek pak Demonika plánuje svůj quest :)....
25.9.2017 12:26 - Babaj
je to blede:_) jelikoz na univerzite vypukla divoka horecka a rozlil se divoky sopilek v doprovodu buraciveho kasilku... musim zutst mezi poduskami, abych tam vyse zminene nemoci radne vymytil..... klate Merlin to jeste nevi ,, ale myslim ze mu zahy napisu... tento session bude beze mne.. auuuuu...... kdyby nekdo chtel zastoupit ma mista v demonicine a Merlinove dobrodruzstvi.. muzu poskytnout denik a nejakou tu myslenku k tomu jak jsem to myslel ztvarnit....

kdyz tak Piste,, rad odpovim priste
25.9.2017 13:23 - Tarfill
Tož škoda... pokud jsi si jistý, že to nevyležíš do středy, tak hold radši zvostaň v posteli no... :-/
25.9.2017 13:53 - LokiB
kdyby bylo volné místo, kde bych nepřekážel ... dejte pls vědět. z těch přehledů kdekdoco teď v rychlosti nejsem moudrý.
dík
25.9.2017 14:56 - Tarfill
LokiB píše:
dejte pls vědět

To ví teď nejlépe Demonica nebo Merlin, oni jsou momentálně největší Vypravěči na Dálavě... ;-)
25.9.2017 16:51 - Merlin
tak vzhledem k tomu, že babaj odpadl a porazila ho nemoc, tak je má účast na srazu již jen teoretická. :( Sám přes celou republiku nepojedu. Takže nejspíš budu muset odložit účast na neurčito :/
25.9.2017 18:07 - Demonica
Babaji, to mě to mrzí.

A to Merline ani neříkej, že bys ani ty nepřijel. To je fakt škoda. :( Ledaže bychom ti strčili do auta třeba Dukolma, aby jsi nejel sám :)
25.9.2017 20:53 - Ebon Hand
No, myslel jsem si Merline, že jsi menší strašpytel..
Nalej do Babaje každý den půl litru slivovice a bude zdravý jako řípa.
25.9.2017 20:58 - Merlin
nejde o strašpytla :)....ale jet sám autem přes celou republiku a zpět je trochu rozmařilost :)
25.9.2017 21:26 - Nachtrose
tak pořád to můžeš vzít vlakem...
25.9.2017 21:42 - Merlin
Nachtrose píše:
tak pořád to můžeš vzít vlakem...

nemůžu...logistika...musím odvézt ženu a dítě do Brna a pak zase zpět...takže pro mne je to bohužel složitý problém
25.9.2017 21:45 - Tarfill
Haleď Merline, čistě teoreticky, schválně - za jakých podmínek bys byl ochoten přijet?
25.9.2017 21:47 - Tarfill
Uzdravte někdo toho Babaje, ať se nám to celý nezhroutí !!!
Vidíš, chlape jeden, jak jsi důležitej? Tak se koukej rychle vykurýrovat... ;-)
25.9.2017 21:54 - sirien
...a nemůžeš prostě někoho jakože nabrat v Brně? Nebo si tam k někomu přistoupit?
25.9.2017 22:09 - Nachtrose
sirien píše:
...a nemůžeš prostě někoho jakože nabrat v Brně? Nebo si tam k někomu přistoupit?


a proč na tohle musel přijít až Sirien? o.O
25.9.2017 22:17 - Dukolm
Nachtrose píše:
a proč na tohle musel přijít až Sirien? o.O

Teď křivdíš Demonice
Demonica píše:
A to Merline ani neříkej, že bys ani ty nepřijel. To je fakt škoda. :( Ledaže bychom ti strčili do auta třeba Dukolma, aby jsi nejel sám :)
25.9.2017 22:39 - Nachtrose
Já narážel spiš na to část s naložením Merlina k někomu. Ale máš pravdu, že jsem to teda nemusel citovat celý...
25.9.2017 22:51 - sirien
Nachtrose píše:
a proč na tohle musel přijít až Sirien? o.O

Protože nás géniů je málo.
25.9.2017 23:01 - Merlin
Nacht: to jsem samozřejmě bral taky v úvahu, nicméně musím být mobilní....to jest odjezd, když potřebuji (zase musím rodinu vyzvednout) atd. ....

prostě se to vše nějak komplikuje....:/...nemysli, že mne to nesere..zatím zvažuji varianty
26.9.2017 08:54 - Babaj
A to je az druhej nasranej v poradi nasranosti v Prerove.. to mi verte...Tak Merline ti pujdim medvidka do auta a proplatim mu cestu... uz to, ze tam nebudu mne sere a to velice a jeste kdybych kvuli te zasrene nemoci pripravil o poteseni tebe a kluky.. potazmo devcata,, tak to bych tu uz asi puknul :_(
26.9.2017 09:29 - Ebon Hand
Merline, nabízím ti úhradu poloviny výdajů za palivo na Dálavu. Cestu tam ti proplatím, přines mi jen účtenku za béňo, nebo naftu.
26.9.2017 09:41 - Merlin
Dneska to rozlousknu...a dám vědět...každopádně si cením nabídek, které se mi schází :D
26.9.2017 11:26 - Tarfill
Jo, já klidně taky něco přispěju... peníze se musí točit a za tu několikahodinovou zábavu to bude stát... ;-)
26.9.2017 14:04 - Merlin
Díky za nabídky :)...jen chci upřesnit, že nejsem chudý, nemajetný ani skrblík :).
26.9.2017 14:31 - Ebon Hand
No, jsi moravák, ty mají některé povahové rysy široce rozšířené... :-)

Ne, vážně. Přišlo mi, že se ti to nezdá ekonomické jet sám, proto ta nabídka, abych tuhle variantu vyloučil. :-)
26.9.2017 14:39 - Merlin
:) to je jasný, že na tenhle faktor nelze zapomínat :)
27.9.2017 08:25 - Merlin
Vyšší moc zasáhla...komplikace s vozidlem.....má účast už je jen ve hvězdách :(

Netruchlete, zkusím jaro nebo zimu
27.9.2017 08:51 - Ebon Hand
To sis v noci vymyslel?
27.9.2017 09:17 - Merlin
Ebon Hand píše:
To sis v noci vymyslel?

tak jsem rafinovaný :D
ne vole :), ale ráno jsem startoval :D, tedy ne úplně :):/
27.9.2017 09:25 - Ebon Hand
To ti musí do odpoledne opravit, stejně to budeš nechávat opravit :-)
27.9.2017 09:30 - Merlin
:D to musí, vezu rodinu :)
27.9.2017 09:32 - Merlin
Hele, já vím, že to myslíte dobře, chcete mne vidět a zahrát si :), ale někdy se prostě kupí a sere hodně věcí
27.9.2017 09:40 - Ebon Hand
Překonáním překážek demonstruješ svou nezlomnost a samicím ve své smečce, že si vybrali správného alfa samce. :-)

A ano, chci tě vidět, proto investuji tolik do podpory tvého konání. :-)
27.9.2017 09:42 - Nachtrose
Ebon: trochu se obávám, že jediné dvě samice, před kterýma Merlin musí něco dokazovat, němeli v plánu jet tak jako tak...
27.9.2017 09:45 - Merlin
:D
Já vím :), tak co kdybych tentokrát třeba přijel na zimní? :) nebo na jarní? :)

Ne vážně, už je těch komplikací a složitostí moc a i když bych všechny moc rád viděl (některé víc :D), tak mi to tentokrát nevyjde (To už ani neřeším to, že budu muset být v práci až do podvečera a vézt holky až večer)
27.9.2017 10:15 - Ebon Hand
Nachtrose píše:
Ebon: trochu se obávám, že jediné dvě samice, před kterýma Merlin musí něco dokazovat, němeli v plánu jet tak jako tak...

Jestli jet chtěli, nebo nechtěli s tím vůbec nesouvisí. To je čistě o dotažení mužského rozhodnutí: já tam dorazím!
27.9.2017 10:53 - Tarfill
Hmmm, tak škoda no, na Tvůj Evilquest a na Tvýho Ředkvičku jsem se těšil...
1.10.2017 17:42 - Tarfill
Byl to dobře utracený čas, díky za fajn atmosféru!
S některými jsem nerozloučil, takže symbolický "zdar" příště... ;-)
1.10.2017 19:01 - Nachtrose
Melo to jen "standartni" chybu, kterou ma kazda Dalava : moc kratke :-)
2.10.2017 11:33 - Pjotr
Taky díky za příjemný víkend, snad se mi příště podaří si Dálavu protáhnout o nějaký den navíc a přidat i nějaké hraní.

Takový námět pro příště: asi nejsme jediní kdo i přes brzký odjezd strávili cestou do Prahy přes 4 hodiny. Tenhle model kdy člověk prakticky celou neděli stráví úklidem a cestou se mi trochu zajídá, co tam příště prostě zůstat do večera, ještě něco zahrát, zagrilovat a jet večer kdy už bude volnější průjezd?
2.10.2017 12:55 - Demonica
Díky všem za Dálavu, bylo to super.

My jsme jeli do Brna taky přes 4 hodiny, a to i když byly silnice skoro prázdné. Kdyby se mělo jet později, tak dojedu domů pozdě večer a nebudu funkční druhý den do práce, takže za mě to není dobrý postup. To si to raději protáhnu o den dva předem, kdy dojedu dříve. :)
2.10.2017 13:21 - A15
Na příští Dálavu už se pojede po dálnici až do Kaplice, takže to už bude rychlejší, ne?
Nebo že by stavba trvala déle?
2.10.2017 15:12 - sirien
Tu dálnici sem jel letos a jako moc bych na její brzkou budoucnost asi nevsázel...

...nicméně asi by mi nevadilo jet až večer - problém je s lidma kteří nemíří do Prahy a podobně "dostupných" míst, ale kteří míří někam daleko nebo kteří ještě v Praze přesedají a pokračují někam dál - ale kdyby se nějak rozumně rozvrhly auta tak by to nemusel být problém :)


Jinak díky za hry - a doufám, že se malá rychlo-ochutnávka mágů líbila, i když byla zaměřená teda především na ten systém a kouzlení a běžela jako takovej simple-adventure, takže z "mágských témat" tam toho vlastně moc nebylo.
2.10.2017 15:29 - Nachtrose
My to mame domu taky minimalne 4+ hodin. Nepocitaje pripadnou zastavku na kafe a tak. A pokud nechceme nechat uklid na 3-5 lidi, je asi vhodne s nim zacit drive, i kdyz bych cast nedele taky rad jeste travil hranim...

Sirien: magove byli nice :-) A celkem jsem se vyblbnul, na to, jake mam defaultne problemy s popisy. Ale ty dve lahve medoviny na tom taky asi meli svuj podil O:-)
2.10.2017 15:47 - Pjotr
A15 píše:
Na příští Dálavu už se pojede po dálnici až do Kaplice

To je na me prilis cerny humor...

Jasne ze ti co jedou dal asi pozdni odjezd nedaj... ale do Prahy jezdi vzdycky tak 5 aut, s tim uz se da pracovat.
2.10.2017 16:22 - Gurney
A15 píše:
Na příští Dálavu už se pojede po dálnici až do Kaplice, takže to už bude rychlejší, ne?

To možná tak kdyby Rakušáci anektovali České Budějovice a okolí :D
6.10.2017 12:43 - Ebon Hand
Taky díky za Dálavu. Doufám, že už konečně dotáhnou aspoň nějakou dálnici na obou cestách. My jeli přes Písek, abychom obědvali v oblíbeném motorestu a taky jsme jeli 5 hodin a 2x parkovali na dálnici..

Magové byli v pohodě. Huntery už mám za sebou, tak doufám, že si příště zahraji za supernaturaly. :-)
6.10.2017 14:16 - sirien
Ebon Hand píše:
Magové byli v pohodě. Huntery už mám za sebou, tak doufám, že si příště zahraji za supernaturaly. :-)

Technicky vzato, mágové sou supernaturálové. Ne nutně fyzicky, ale duševně. Nebo jestli Ti přijde levitování do propasti, otevírání skal a přemisťování kamarádů na 5 metrů teleportací přirozený...

Jako WoD má šedou zónu v tomhle a dá se polemizovat o tom kde je hranice supernaturála na škále okultista - thaumaturg - sleepwalker - sorcerer - mág, nicméně mágové na konci té škály jejichž duše se povznesla nad realitu tam padaj docela najisto :)
6.10.2017 14:48 - Nachtrose
Ebon, Sirien: treba werevolfy?
6.10.2017 15:41 - sirien
wereWolfy. Were+wolf.

Anyway - problém všech supernaturálů je vysvětlení kontextu. Můžu vám na stůl hodit vytečkovaný sheety předpřipravenejch postav, dát nějaký powery a můžeme si odehrát simple story, ale neni to úplně ono. WoDčka nejsou DnDčko nebo Fate - ty jednotlivé rasy (hry) mají svoje témata, ladění a pojetí a hrát to bez nich je strašlivě plochý.

I ty mágové co sme teď hráli byli z pohledu Mage jako hry takový dost suchý - jako jo, ukázal sem vám tam (základ) jejich magie a jejího fungování, ale témata Mage se do té hry prakticky nedostala.

U hunterů je to easy, protože to sou docela mortals a odvolávaj se na klišé, co všichni znaj ze seriálů a filmů (Constantine, Supernatural, Grimm...)

Mágové sou už problém - to téma mixu osobní moci a faktické bezmoci, potenciálu a všednosti, ideálů a snů v protikladu k realitě a praktičnosti jsou věci, které té hře dávají dost temné a depresivní ladění, ale do krátkého one-shotu kdy vám pocestě ještě potřebuju vysvětlit vůbec samotnou magii se to prostě nenarve.

Ostatní nejsou o moc lepší. Jako mají mágové složitou magii, tak vlkodlaci mají složitou mentalitu - ta dualita člověka a vlka (a ducha) v nich jim dává docela netriviální psychologickou dynamiku a navíc vytváří i zvláštní dynamiku samotné jejich smečky. Témata té hry jsou pak založená na nekonečném boji a na potýkání se s odkazem dávných legend a minulosti, které jsou ale i po nespočtech tisíců let stále aktuální, protože spirit realm nezapomíná.

Upíři sou v tomhle relativně jednodušší na pojetí, protože jejich mentalita je v podstatě mentalita lidského predátora ne nepodobná mentalitě zločince, psychopata nebo nějakého dravého oportunisty, ale zase jejich témata se váží k nesmrtelnosti a nesmrtelné společnosti, což je zase něco, co se strašně blbě rve do one-shotu.


Já občas hraju mágy, protože je mám hodně rád, tak prostě oželim ten zbytek. Klidně můžeme někdy dát vlkodlaky nebo upíry (nebo pro mě za mě changelingy atp.), ale prostě počítejte s tím, že to je fakt takové jako rychlé nahlédnutí a oproti mágům to má tu nevýhodu, že u mágů vám ukážu aspoň tu mechaniku magie, zatímco u těch ostatních mechanicky zase nic moc zajímavého není a z toho fluffu toho do hry zvládnu dostat fakt minimum.
6.10.2017 16:00 - Ebon Hand
Nechceš to dát do nějakého vlákna WoD? Měl bych k tomu nějaké další poznámky a mohli by jsem to pak použít i před další slezinou.
6.10.2017 16:19 - sirien
6.10.2017 16:20 - Nachtrose
Sirien: proste typo. Jeste vim, jak se pise vlk :-P
6.10.2017 16:24 - Nachtrose
A nebo ty Wraithy(?). To znelo jako zabava. V noci. V chatce. Pri svickach...
6.10.2017 16:32 - sirien
...se shadows za zády... jasně. Sleduj jak sem nažhavenej hrát tohle s lidma co chtěj rychlou akční čtyřhodinovku aby pak zas mohli jít chlastat u grilu :)
6.10.2017 22:31 - Nachtrose
sirien píše:
...se shadows za zády...


jasně. alespoň tak 4+4 ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.16792798042297 secREMOTE_IP: 13.58.82.79